ČISTILNA AKCIJA V OKVIRU SLOGANA “OČISTIMO IN UREDIMO TRBOVLJE”

Tudi letošnjo pomlad se je naše društvo ZSČ Trbovlje pridružilo čistilni akciji “Očistimo in uredimo Trbovlje”, ki se je odvijala 30. marca 2019 med 9. in 13. uro. Tako je več naših članov očistilo samo območje strelišča, ki je zelo veliko. Očistili smo tudi bližnje in širšo okolice kamor spada povezovalna nova cesta med Hrastnikom in Trbovljami, okolico obeh razbremenilnikov meteornih voda (bajerjev)  in staro cesto, ki vodi v naselje Studence v Hrastniku. Pri tem smo napolnili dva velika kontejnerja raznoraznih odpadkov. Bilo je veliko pločevink in ostale embalaže, ki jih neosveščeni sprehajalci in mladina odvrže predvsem v okolici velikega razbremenilnika meteornih voda. V neposredni bližini bajerja opažamo, da je nastal  nov prostor za druženje mladine. Na podlagi teh opažanj, bomo poskušali vplivati na postavitev košev za smeti s strani obeh občin oz. komunalne službe.

 Ker je čistilna akcija potekala v lepem vremenu je bila po našem mnenju tudi zelo uspešna.

 Občini Trbovlje pa se zahvaljujemo za logistiko pri namestitvi dveh kontejnerjev kot tudi dobavi več PVC velikih vrečk za smeti in rokavic za pobiranje le teh.

Tudi naslednje leto se bomo naši člani  z veseljem pridružili tovrstni čistilni akciji in s tem poskušali prispevati svoj delček k čistejšim Trbovljam.

56162376_1940121976114796_3258562554712031232_o

Updated: 7. 4. 2019 — 7:44
© 2020 Frontier Theme